JAK TO VŠE ZAČALO :

Tomuto projektu předcházelo několik let, během kterých zakladatelé pomáhali v rámci svých možností tam, kde to považovali za nutné a potřebné. Jednou z prvních pomocí byla v roce 2002 pomoc zakladatelů tohoto projektu manželů Tomáše a Gabriely Dvořákových při ničivých povodních v Praze a Středočeském kraji. V této době poskytli zcela bez nároku na jakoukoli odměnu své vozidlo i prostředky pro potřeby všech, kteří byly v hlavním městě postiženy ničivou povodní. Se svými vozidly rozváželi pomoc do potřebných lokalit v Praze a Středočeském kraji více jak měsíc a to bez nároku na jakoukoli finanční kompenzaci.

demo-logo

Postupem let se naše pomoc ubírala tam, kde dle našeho názoru byla potřebná a kde byla vždy cílená. Jednalo se o účast na akci “Strom splněných přání”, akce “Bačkůrky”, při které se zakoupila obuv pro celý dětský domov a další projekty. Naše pomoc nebyla nikdy v rozsahu milionových částek, ale dosáhla tam, kde byla očekávána a o to větší radost podle nás způsobila.

V prosinci roku 2013 díky iniciativě syna zakladatelů projektu jsme se rozhodli naši činnost zlegalizovat a provozovat ji zcela oficiálně. Bohužel se zjistilo, že celý projekt by byl v současné době a za současné legislativní situace velmi náročný jak administrativně, tak i finančně.  Proto bylo prozatím odstoupeno od jakéhokoli vzniku právní formy a cílená pomoc bude poskytována soukromě tak, jako doposud.

Pokud by se však našel někdo, kdo by měl s námi zájem o realizaci a plné spuštění projektu včetně vzniku nadačního fondu, tak jsem k dispozici na našich kontaktech.

Hlavním motorem tohoto projektu, je zájem lidí z našeho okolí, kteří sami a zcela nezištně nabízejí svou materiální i jinou pomoc našemu projektu. Proto cílená pomoc pomáhá dál …